SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

IEM 2014 San Jose Ayağında Şampiyon Belli Oldu!

IEM 2014 San Jose- Cloud 9

ESL’in organize ettiği IEM 2014’ün San Jose ayağında gerçekleştirilen League of Legends turnuvasında şampiyon Kuzey Amerika temsilcisi, Cloud 9 takımı oldu. Amerika’nın San Jose, California eyaletinde gerçekleşen turnuvaya son mevsim turnuvalarını şampiyon tamamlayan Alliance ve Team Solo Mid takımları turnuvaya yarı finalden katıldılar. Elemelerle gelenler ise , Unicorns Of Love, PaiN Gaming, Cloud 9 ve Lyon Gaming ekipleri oldu.

Çeyrek Finallerde Lyon Gaming ile Unicorn of Love takımı eşleşirken, Cloud 9, paiN gaming ile eşleşti. Zayıf rakipleri karşısında rahat oyun sergileyen Cloud 9 ve Unicorn of Love ekipleri yarı finallere yükselme başarısı gösterdi.

Yarı Finaller, Çeyrek Finaller’e göre daha güçlü takımların birbirleriyle oynadıkları seriler olduğu için çekişmeli maçlar izledik. İlk seri Unicorn of Love ile Team Solo Mid arasında oynandı. Herkesin favori gösterdi TSM, Unicorn of Love’un beklenmedik taktiklerine herhangi bir cevap veremeyince seriyi 2-0 kaybederek herkese şok yaşattı. Özellikle ilk karşılaşmadaki Twisted Fate’in ormancı rolünde oynanmasına TSM kesinlikle hazırlıksız yakalandı. Cloud 9 ile Alliance arasında Dünya Şampiyonasın’dan kalan bir hesaplaşma vardı. Özellikle Alliance’ın yeni transferi Rekkles’in nasıl bir performans göstereceği merak konusuydu. Çekişmeli savaşlara sahne olan seriyi her ne kadar başarılı bir performans sergileyen bir Rekkles olsa da Cloud 9 2-1 kazanarak adını finale yazdıran ekip oldu.

Final karşılaşmasında ise TSM’i 2-0’lık skorla saf dışı bırakan Unicorn of Love’ın yeni bir sürpriz yapacağı ihtimalleri konuşuluyordu. Ancak beklenen ve aslında çoğu kesimin de istediği sonuç gerçekleşmedi. Cloud 9’nın başarılı rotasyon taktiği olumlu sonuçlar verdi ve rakibini 3-0’lık net skorla geçerek ESL IEM 2014 San Jose’yi şampiyonlukla tamamladı.

Ülkemizden Aces High’ın yer alacağı ESL IEM Collogne 2014 ise yaklaşık 9 gün sonra yapılacak. Aces High’ın yer aldığı gruptaki takımlar ise şöyle; Roccat, Team Dignitas, Counter Logic Gaming, Moscow 5. Ülkemizi temsil edecek olan Aces High’a Multiplayer ekibi olarak başarılar dileriz.

ESL IEM 2014 San Jose
ESL IEM 2014 San Jose
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.