MAKALELER

İnceleme: Last Day Of June!

Her oyun aslında oyun mudur, yoksa bazı yapımlar oyunların çok daha ötesinde bir deneyim midir? İşte insana bu soruları sorduran bir yapım Last Day of June. Bir oyundan daha çok, kişiye yaşattığı deneyim ile öne çıkıyor ve insanların yüreğini ısıtan bir hikaye ile konuşma metni olmadan hikayeyi oyunculara aktarma konusunda başarılı bir iş çıkarıyor. Oyunun sahip olduğu pastel renkler de bu deneyimi pekiştiriyor. Sevgi üzerine kurulu kalplerinizi eriten bir yapım. Peki nedir bu oyun?

Last Day of June
Last Day of June

Last Day of June, birden fazla karakteri kontrol ettiğimiz ve yaşadığımız bir olay sonrası geçmişimizi hatırlamaya çalıştığımız bir düzen üzerine kurulu. Karşımıza çıkan resimler nesneler ya da anlar ile etkileşime geçip anılarımızı yeniden hatırlamaya çalışıyoruz ve anıları canlandırdığımız zaman da o anıya gidip o anı oynuyor ya da o anıya göre bir tepkide bulunuyoruz.

Oyun size farklı komplike bir oynanış sunmuyor, zaten böyle bir derdi de yok. Oyunun anlatmak istediği şeyler var. Sevgi temasının üzerine kurulan oyunda, bazen yüzünüzün gülümsediği bazen de gözünüzden iki damla göz yaşının süzülmesine sebep olacak unsurlar var. Oyun deneyiminin yanında insana kendini sorgulatan kısmı ile de oldukça etkileyici.

Oyun dünyasında bu tarz yapımları da görmek son zamanlarda kullanıcıların tercihleri arasına girmiş durumda. Eğer siz de farklı bir oyun, duygusal bir hikaye arayışı içerisinde iseniz ve interaktif bir oyun istiyorsanız Last Day of June isimli oyuna göz atmanızı tavsiye ederiz.