SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

İnternet Ucuzlayacak Mı?

internet

Türkiye’deki internet kullanıcılarının çoğunluğunun bildiği gibi Dünya’daki en pahalı interneti kullandığımız bilinen bir gerçek. Düşük hizmet standartlarına sahip alt yapı ve bir o kadar da pahalı olan internet yüzünden kullanıcılar isyan etmekteler.

Türksat AŞ Genel Müdürü Ensar Gül, yaptığı açıklama ile birlikte internetin ucuzlayacağını belirtti. Japonya’da Mitsubishi Electric (MELCO)’da yapımı tamamlanan Turksat 4B uydusu önümüzdeki Haziran ayında fırlatılması yapılacağı duyuruldu.

Kazakistan’dan yapılacak olan bu fırlatma, daha önce Rusya Haberleşme uydusunun patlamasına sebep olan bir fırlatma sebebiyle ertelenmişti. Rusya nezdinde yapılan görüşmeler sonucunda Türksat 4B’nin haziran ayında fırlatılacağı belirtildi.

Türksat 4B uydusunun internet erişimi için de kullanılacağını bildiren Gül, “Diğer uydularımız üzerinden internet erişimi zaten sağlanıyor. 4B uydusu ile hem kapasite artacak hem de internet maliyetleri düşecek” diye belirtti.

Türksat 4B’nin yüksek hızda internetin yanı sıra televizyon canlı yayınları geçişlerinde de kullanılacak. 9 Kilovat elektirik enerjisine sahip uydunun yörünge manevra ömrü ise 30 yıl olacak.

Turksat
Turksat
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.