SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

inXile Yeni Bir Fallout Mu Geliştiriyor?

fallout

Geçtiğimiz günlerde inXile’ın hayranları tarafından çok istenen bir RPG  üzerinde çalıştıklarını söylemiştik. Yeni bir marka tescil başvurusu ise bunun bir Fallout oyunu olduğuna işaret ediyor olabilir.

Bir zamanlar Interplay hala aktifken Fallout 2’ye Van Buren kod adlı bir devam oyunu üzerinde çalışıyorlardı. Proje iptal oldu, Bethesda isim haklarını satın aldı ve ortaya hayranları ikiye bölen yeni Fallout oyunları çıktı. Şimdi ise inXile, Van Buren için marka başvurusunda bulunmuş. Interplay’den pek çok çalışan, özellikle de Brian Fargo bu ekibin kalbini oluştururken bu gelişme oldukça ilginç, ancak Bethesda’nın bu konuda ne düşüneceği de merak konusu. Şahsen aynı anda iki farklı (izometrik/first person) Fallout oyunu olsun istemem çünkü Fallout serisi böyle bir karmaşayı hak eden bir seri değil.

Ancak şunu da belirtmek gerekiyor. Fallout: New Vegas, Bethesda tarafından geliştirilmedi, sadece pazarlandı. Yani Bethesda inXile’a bütçe verip, Wasteland 2’den kat kat sağlam bir prodüksiyonla izometrik bir Fallout yaptırabilir. Düşününce tüylerim diken diken oldu. Yine de inXile’ın bir yayımcıyla çalışmak isteyeceğini pek düşünmüyorum zira isteselerdi Kickstarter açmak yerine zaten yayımcı bulabilecek kapasitede bir ekibe sahiplerdi. En iyisi gelişmeleri heyecanla takip edelim. Yeni yılda duyuru yapacaklarını söylemişlerdi, yeni yıl ola hayrola.wasteland 2 2

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.