SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

InXile Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

torment tides of numenera

Wasteland 2 ile sahalara dönen c-RPG veteranları, “hayranlar tarafından çok talep edilen” bir oyun üzerinde çalıştıklarını duyurdular.

Wasteland 2’nin Kickstarter destekçilerine giden güncellemesinde proje lideri Chris Keenan, “Ben ve stüdyodaki birkaç arkadaşım, hayranlarımızın uzun süredir tutkuyla talep ettikleri bir başka RPG üzerinde çalışmaya başladık” diye bir açıklama yaptı. “Henüz çok erken aşamada ancak yeni yılda bununla ilgili biraz daha fazla haber vereceğiz.” diye sözlerini tamamlayan Keenan, eski tip RPG severlerde büyük heyecan uyandırmış durumda. InXile gibi harika bir stüdyonun daha fazla RPG yapacak olması güzel, ancak hangi oyun olduğu konusu bizi çıkmazlara sürüklüyor.

InXile’ın ve öncesinde Brian Fargo’nun eski şirketi olan Interplay’in geçmişine baktığımızda önemli markalar olsa da bunlar ne kadar gerçekçi bilemiyoruz. Fallout’tan önce Wasteland vardı ve Wasteland’in devam oyunu olarak çıkacakken isim hakkı olmadığı için benzer temalı yeni bir seri olarak üretilmişti. Şu anda Wasteland isim hakkına sahipler ve ilk göz ağrılarının devamını Wasteland 2 ile yaptılar. Bethesda da yeni nesil Fallout oyunlarıyla başarı yakalamışken yeni bir Fallout oyunu gelmesi imkansıza yakın. Planescape: Torment’in devam oyunu sayılablecek olan Torment: Tides of Numenera zaten şu anda InXile tarafından geliştiriliyor. Baldur’s Gate III veya Icewind Dale III çok talep edilebilecek olan diğer iki oyun ancak isim hakları bu konuda ciddi bir engel. Geriye kalan ve hayranlar tarafından isteniyor olabilecek tek RPG, Bard’s Tale. Yani şu anda en kuvvetli ihtimal yeni bir Bard’s Tale oyunu yapılıyor oluşu. Yeni yılda InXile’dan heyecanlı haberler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz, o zamana kadar aşağıdan Wasteland 2 incelememizi izleyebilir ve sizce InXile’ın yeni oyununun ne olduğunu bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.