SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

Konami ve Pique’den İş Birliği!

Geçtiğimiz sene, Barcelona’nın ünlü defans oyuncusu Gerard Pique, güç geçtikçe büyüyen espor sektörüne kayıtsız kalamamış ve kurduğu şirket eFootball Pro ile birlikte bu sektöre yatırım yapmıştı. Futbolun gelişen espor sektöründe aktif bir şekilde yer alması için çalışmalarını sürdüren Pique, Konami ile birlikte büyük bir futbol ligi kurmaya hazırlanıyor.

PES serisinin yapımcısı olan Konami, bu sezon başında UEFA ile anlaşarak bir espor etkinliğini düzenlediğini duyurmuştu. Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi karşılaşmalarıyla beraber özel etkinlikler düzenleyecek olan Konami, Pique’nin firması eFootball Pro ile anlaşma sağlayarak büyük bir futbol ligi kuracaklarını açıkladı.

Son yıllarda espordaki yerini almak için büyük bir atılım yapan FIFA’nın gerisinde kalmak istemeyen Konami, PES serisini de büyük çaplı bir lig ile oyuncularla buluşturmak istiyor. Bakalım PES, esporda istediği seviyeye ulaşabilecek mi?

Gerard Pique
Gerard Pique
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.