SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Konsol Savaşlarında Kasım Ayı Sonuçları!

PS4 vs. Xbox One

Aralık ayına girmemizle birlikte geçtiğimiz ayın konsol savaşlarının neticeleri belli oldu. Black Friday ve Cyber Monday ile birlikte atağa kalkan Xbox One sonunda Wii U platformu geçerek ikinci sıradaki yerini kaptı. Özellikle Kasım ayı içerisinde PS4 ile başa baş giden Xbox One satışları sonrası Microsoft’ta biraz olsun yüzler gülmeye başlamıştır.

Ancak genel toplama baktığımızda Xbox One’ın PS4’e ulaşması için daha çok yol katetmesi gerektiği çok açık ortada. Kasım ayı değerlerini ele aldığımızda; PlayStation 4: 2.862.237, Xbox One: 2.468.065, Wii U: 653.090 satış rakamlarına ulaştı. Genel toplama baktığımızda ise; PlayStation 4: 16.146.005, Xbox One: 9.133.686, Wii U: 7.949.941 satış rakamlarına ulaştı.

Önümüzdeki Noel arifesi ve yılbaşı indirimlerini de ele alırsak konsol savaşları kızışmaya devam edecek gibi gözüküyor. Bakalım Xbox One çıkışını sürdürmeye devam edebilecek mi? Sizin tercih ettiğiniz konsol hangisi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PS4 vs. Xbox One
PS4 vs. Xbox One
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.