SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Korku Oyunu Caffeine Project Morpheus’u Destekleyebilir

Bağımsız hayatta kalma-korku yapımı Caffeine adına yapımcılar tarafından yeni açıklamalar yapıldı. Unreal Engine 4 ile geliştirilen sci-fi korku temalı oyun yapımcı Dylan Browne’un daha önceki açıklamalarına göre Doom 3, Condemned ve FEAR 2′den etkilenerek geliştirilmeye başlandı. Henüz net bir çıkış tarihine kavuşamayan oyun hala geliştirilme aşamasında.

Yeni yapılan açıklamaya göre ise hali hazırda PC için geliştirilen sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift’e destek veren yapım Sony’nin sanal gerçeklik cihazı Project Morpheus’a da destek verebilir. Bu konuda henüz kesin bir açıklama yapılmasa da bunun mümkün olduğu ve Unreal Engine 4 oyun moturu’nun Project Morpheus desteğinin olduğu vurgulandı. Önümüzdeki zamanlarda konuyla ilgili daha net bilgiler verebileceklerini belirten yapımcılar bakalım oyunun sanal gerçeklik desteği adına ne gibi açıklamalarda bulunacak? Korku oyunlarının 2. baharı sanıyoruz Oculus Rift, Project Morpheus gibi sanal gerçeklik cihazlarıyla desteklenecek… Korku bağımlılarından biri olarak yepyeni bir korku döneminin başlayacağını bilmek heyecan verici, iyi oyunlar.

Caffeine

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...