SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Kumların İmparatoru Azir!

Yaklaşan League of Legends Dünya Şampiyonası ile birlikte çalışmalarını arttıran Riot Games, daha Gnar’ı çıkardığı bir ayı geçmeden yeni şampiyon Azir’i sihirdarların beğenisine sundu. Büyücü özelliklerine sahip Azir şimdilik orta koridor şampiyonu gibi duruyor. Ama sürekli değişen ve gelişen Leauge of Legends metasında farklı rollerde de kendine yer bulabilir.
ar-screenshotFULL

Azir’in League of Legends resmi sitede açıklanan yetenekleri ise şöyle;

Pasif: İmparatorun Buyruğu: Güneş Kursu
Azir, yıkılmış bir kulenin temelinden bir Güneş Kursu yükseltir (rakibin inhibitörleri ve merkez kuleleri bu pasiften etkilenmez). Azir’in Güneş Kursu aynı bir kule gibi davranır, ancak fazladan hasar verir ve minyon ya da şampiyon öldürdüğünde Azir altın kazanır. Güneş Kursu kısa bir süreliğine var olur ve eğer Azir öldürülür ya da çok uzaklaşırsa, zırhı azalır.
Q: Kumların Fatihi
Azir, tüm Kumdan Askerlere hedef konuma koşmaları emrini verir. Askerler koşarlarken çarpıp içinden geçtikleri tüm rakiplere hasar verirler ve onları yavaşlatırlar. Bir rakip şampiyona çarparlarsa, Azir’in saldırı hızı artar.
W: İleri!
Azir, bir Shurimalı askerin hatırasını gerçekliğe çağırarak, hedef alınamayan bir Kumdan Asker oluşturur. Azir normal saldırısını kullanarak, askerlerine onun için saldırmalarını emreder. Kumdan Askerler, hedeflerin içinden geçerek bir hat halinde hasar verirler ve Azir’in kendisi normal saldırı menzilinde olmasa bile saldırırlar. Askerler kısa bir süre sonra ya da imparatorları onlardan çok uzaklaştığında dağılıp kumlara karışır.
E: Kayan Kumlar
Azir saldıracak gibi yaparak, hedeflediği Kumdan Asker’e doğru atılır. Bu esnada rakip bir şampiyonla çarpışırsa durur, şampiyonu havaya savurur ve kendisi de bir kalkan kazanır.
Ultimate: İmparatorluk Muhafızları:
Azir, kalkanlı bir asker bölüğü çağırır. Askerler ilerleyerek rakipleri geri savurur ve onlara hasar verir. Askerler ilerlemeyi bitirdiklerinde duvar gibi durarak, rakip şampiyonların ilerlemelerine ve atılmalarına engel olur. Dost birimler duvarın içinden geçebilir ve hatta, geçtiklerinde hızları artar. Bu askerlere hareket etme ya da saldırma emri verilemez.

Yeteneklerin videolarını buradan izleyebilirsiniz.

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.