SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

Kuzey Amerika LCS’te Yer Alacak On Takım Açıklandı!

NA LCS 2017

Yeni sezon için NBA formatında bir Franchising sistemine geçilen Kuzey Amerika LCS için başvurular alındı. Bir çok takımın yaptığı başvurularda sağlam bir finansal ekosistemi olan, sponsor bağlantıları güçlü ve marka değerini yansıtma gibi kriterleri dikkate alan Riot Games, geçen sezon ligde yer alan dört takıma ligde yer vermedi.

Bu takımlar Immortals, Phoenix1, Team EnVyUs ve Team Dignitas oldu. Daha önce ligde yer alan Team SoloMid, Cloud9, FlyQuest, Echo Fox, Team Liquid ve Counter Logic Gaming takımları slotlarını korumayı başarırken, NBA bağlantıları ile dikkat çeken yeni üç takımla birlikte Call of Duty ve CS:GO takımlarıyla ün kazanan OpTic Gaming lige giriş yaptı.

Golden State Warriors destekli Golden Guardians, Houston Rockets destekli Clutch Gaming ve Clevand Cavaliers destekli 100 Thieves takımları, OpTic Gaming ile birlikte lige merhaba diyen takımlar oldu. Bu durumla birlikte Kuzey Amerika LCS pazarı ve transfer borsasında dönen rakamlar da oldukça yükseldi. Lige kabul edilmeyen dört takımda yer alan oyuncular serbest oyuncu statüsü kazandı ve takımlar bu oyuncuları kadrolarına katmak için görüşmelere başladı.

Kuzey Amerika LCS’in yeni formatında ligden düşmek yok. Yalnızca dört sezon boyunca üst üste son sırayı alan takım ligdeki hakkını kaybediyor. Bu sebeple takımlar kadro ve bütçe planlamalarını daha uzun vadeli yapabilecek. Bakalım bu değişikler Kuzey Amerika bölgesini nasıl etkileyecek? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

NA LCS
NA LCS
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.