HABERLER

Lara Croft’un Gözü Cebimizde

Xbox One’a -süreli- özel olarak piyasaya sürülecek olan Rise of the Tomb Raider‘da küçük ödemeler sistemiyle para harcanabilecek özellikler yer alacak.

Kasım ayında Xbox One sahiplerinin yepyeni ve heyecan dolu bir maceraya dahil olacağı Rise of the Tomb Raider’da küçük ödemeler (microtransaction) sistemi yer alacak ama korkmayın, ana senaryoyu oynarken para harcamanıza gerek olmayacak. Titanfall‘un önemli bir parçasını oluşturan ve Star Wars Battlefront‘ta da karşımıza çıkan kartlar, Rise of the Tomb Raider’da Expedition Cards başlığı altında kendine yer buluyor. Oyunun ana senaryosu dışındaki modlarda kullanılabilecek bu kartlar, oyuna çeşitlilik katmak üzere geliştirilen bir sistemin parçası aslında. Koca kafa modu (Big Head Mode) gibi kozmetik ve absürt örneklerden ziyadeyse oynanışı direkt etkileyen kartlar dikkat çekiyor. Bazı kartlar ateşli silahların verdiği hasarı arttırırken, bazı kartlarsa herhangi bir kaynak kullanmadan yaralarımızı bandajlamamızı sağlayacak.

Gelelim bu kartları nasıl kullanacağımıza. Rise of the Tomb Raider’ı oynarken ve challenge’ları tamamladıkça oyun içi kredi kazanacağız, bu kredilerle de kartlar satın alacağız ama sabırsız oyuncular için gerçek para tuzağı tabii ki aktif olacak ve para yatırarak kredi almak mümkün olacak. Kredilerle alınacak kart paketlerinden defalarca kullanılabilen Foil ve bir kez kullanılabilen Common türü kartlar çıkacak. Oyunda yer alacak kart sayısı 300 olarak açıklanırken, bu kartlarla oynanışı ne kadar ilginç bir hale getireceğimizi oyun çıkınca göreceğiz.

Rise of the Tomb Raider

Şefik
Oyun oynamaya ZX Spectrum 48K ile başladı, Amiga ile devam etti, 1996 yılının soğuk bir sonbahar gününde Lara Croft ile tanışıp PC'ye geçiş yaptı ve şimdi her platformda oyun oynayıp video çekiyor, canlı yayın yapıyor. Yaşı da 32.