SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

LCS Avrupa Yaz Sezonu Şampiyonu Alliance!

Gamescom’un ev sahipliği yaptığı bir diğer turnuva da Avrupa LCS Yaz Playoff’larıydı. Ayrıca Avrupa LCS’den  League of Legends Dünya Şampiyonası’na katılacak takımlar da bu turnuvayla belirlendi. İlk üçe girmeyi başaran takımlar Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.
EU-LCS-2
Normal sezonda ilk iki sırayı alan takımlar Alliance ve Fnatic turnuvaya direk yarı finalden itibaren dahil oldu. Onun öncesinde de yarı finale yükselecek diğer iki takım çeyrek finallerle belirlendi. SK Gaming, Millenium’u 3-0 ile Roccat, Supa Hot Crew’u 3-1 ile geçerek yarı finale kalmayı başaran ekipler oldu.

Yarı Final mücadelelerinde Fnatic ile Roccat eşleşti. Alliance’ın rakibi de SK Gaming oldu. Fnatic ile Roccat arasındaki mücadele oldukça çekişmeli geçti. Takımlar ilk dört karşılaşma boyunca birbirine üstünlük kurmayı başaramadı ve seri son maça taşındı. Fnatic, tecrübesiyle birlikte son maçı kazanarak adını finale yazdırdı. Alliance, Fnatic’in aksine daha rahat bir seri çıkararak SK Gaming’i 3-1 yendi ve Fnatic’in finaldeki rakibi oldu.
gamescom_2014
Üçüncülük ve Dördüncülük maçı her ne kadar kaybeden takımların arasında oynansa da kazanan takım Dünya Şampiyonası’na gideceği için önem arz ediyordu. Fakat Roccat ekibi Fnatic ekibine kaybettikleri son maçın moral bozukluğu ile bir etkinlik gösteremedi. SK Gaming 3-0 ile turnuvayı üçüncü tamamladı ve Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı.

Final karşılaşmasın da normal sezonu ilk iki sırada tamamlayan ekipler yer alıyordu. İki takımda Dünya Şampiyonası’na katılmayı garantiledikleri için pek stresli değillerdi. Ancak sonuçta bir final mücadelesiydi ve bir kazanan olması gerekiyordu. Ancak seri beklenildiği gibi çok çekişmeli geçmedi ve favori olan Fnatic kaybetti. Alliance 3-1 ile karşılaşmayı kazanarak Avrupa LCS Yaz sezonunun şampiyonu oldu. Aynı zamanda Fnatic takımı hem LCS hem de ESL One’da aynı gün içerisinde iki finalde de yer alıp iki finali de kaybetmiş oldu.
debmJGVGajI

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.