SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

LCS’ten Gelişmeler!

League of Legends

League of Legends 2014 Dünya Şampiyonası’nın tamamlanmasıyla birlikte takımlar yeni sezon için kadro çalışmalarına başladı. Özellikle geçen sezonun şampiyonu SKT T1 takımından Piglet çıkarılmış, PooManDu ise sağlık problemleri sebebiyle oyun kariyerini noktaladığını açıklamıştı. Piglet’in boşta kalmasıyla birlikte bir çok takımla ismi anılmaya başlamıştı. Piglet’in yeni sezonda yer alacağı takım belli oldu. Resmi sitelerinden ve yayından duyurulan haberle birlikte dedikodular da doğrulandı. Piglet yeni sezonda Kuzey Amerika LCS’nde Curse için oynayacak.

Curse Piglet
Curse Piglet

Moscow 5 ve Gambit Gaming ile ismini duyuran ve son olarak Ninjas in Pyjamas ekibinde yer alan Avrupa’nın en önemli orta koridor oyuncularından kabul edilen Alex Ich, takımıyla birlikte LCS’e kalmayı başaramadıktan sonra yaptığı açıklama ile birlikte bu sezon büyük turnuvalarda yer almayı düşünmediğini belirtti. Yazdığı açıklamada ize problemlerinin devam ettiği ve güçlü bir takıma sahip olmadığı düşüncesi ise bu sezonu daha çok yayın yapmaya ve kendini geliştirmeye harcayacağını bildirdi. Ancak açık kapı da bırakmayı ihmal etmedi. Eğer bazı şeyleri yerine oturtabilirse tekrar deneyebileceğini de sözlerine ekledi.

Alex Ich
Alex Ich

Kuzey Amerika’ya taşınarak Dünya Şampiyonasına katılmayı planlayan ve bunda başarıya ulaşan LMQ takımının, Saldırı Gücü Taşıyıcısı Vasilii, ailevi problemlerinden dolayı takımdan ayrıldığı ve Çin’e geri döndüğünü açıkladı. Çin’in yerel Twitter’ı olarak kabul gören Weibo’da yaptığı açıklama ile birlikte Vasilii LMQ’dan ayrıldığını açıkladı. Ailesinin maddi zorluklarla boğuşurken kendisinin yapması gerekenin ailesine yardımcı olmak olduğunu dile getiren Vasilii bu sebep ile birlikte ülkesine dönüş yaptı. Bunun yanı sıra Yukarı koridor oyuncusu Ackerman ile birlikte, Ormancı NoName’de takımdan ayrılan isimler oldu. Destek oyuncusu Mor’un yerine de Ongoing getirildi. Takımda bir tek XiaWeiXiao kaldı.

Vasilii
Vasilii

Kuzey Amerika LCS’inde yer alan takımlarda da bazı değişiklikler oldu. TSM takımının Ormancısı Amazing ile yollar ayrıldı. Şuan için Amazing’in hangi takıma gideceği ve yerine kimin geleceği belli değil. Dignitas takımının alt koridor ikilisi, Imaqtpie ile Kiwikid’in yanı sıra Yukarı koridor oyuncuları Zionspartan takımdan ayrıldıklarını belirttiler. CLG takımında ise Ormancı Dexter ve destek oyuncusu Aphromoo takımdan ayrıldıklarını açıkladılar. Aphromoo yaptığı yayın ile takıma dönmeyeceğini söyledi.

Imaqtpie
Imaqtpie
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.