SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

LEAGUE OF LEGENDS ÇİZGİ ROMAN OLUYOR.

League of Legends’ı geliştiren Riot Games, sevilen oyunun hikayesini çizgi roman dünyasına taşımak için, çizgi dünyanın devi Marvel Entertainment ile anlaştı. İki firmanın ortak çalışması olan League of Legends: Ashe: Warmother adlı yeni çizgi roman, çıkışını bu yıl bitmeden gerçekleşecek. 19 Aralık‘tan itibaren dijital platformlarda yayınlanacağı açıklanan ilk hikaye aylık olarak okuyucularla buluşacak. Yapılan resmi açıklamaya göre daha sonra hikayenin fasikülleri Riot Games tarafından kitaplaştırılarak Mayıs 2019‘da fiziksel olarak satışa sunulacak. Böylece oyunseverler fiziksel kopyaya da sahip olabilecek.  

Riot Games, Marvel ortaklığında 3 ana hikayeyi anlatmak istiyor: Orijinal hikayenin detayları, karakterlerin köklerini ortaya çıkaracak öyküleri ve League of Legends’in alternatif evreni. Başlangıç hikayesi olarak League of Legends Evreni’ninde Buzdoğanlar’ın lideri olan Ashe’yi konu alacak olan çizgi roman, Ashe’nin Runterra üzerindeki mücadelesini anlatacak. Çizgi roman, Riot Games yazarlarından Odin Austin Shafer ve çizer Nina Vakueva‘nın ellerinde hayat bulacak. Nina Vakueva, Heavy Vinly ile çizgi romanların oscarı olarak nitelendirilen Eisner’de “Gelecek Vaadeden” ödülüne aday gösterilmişti. 

Riot Games yaratıcı ekibinin başında bulunan Greg Street, Marvel ortaklığıyla ilgili açıklamasında, “Çizgi romanlar, bir hikayeyi anlatmak için en sevdiğimiz yollardan biri. Çünkü çizgi romanlar, League of Legends severlerin Runterra dünyasını okuyabilmesini sağlarken,  görmesine de imkan tanıyor. Marvel Evreni ve League of Legends Evreni’nin  benzer tarafları varken, arka planda farklı karakterlere ve hikayelere sahip olduklarını görüyoruz. Bu alanda Marvel’in çizgi romanlarla bir dünya kurma ve geliştirme üzerine başarısı ortada. Bu nedenle onlarla çalışmaktan ve kendi hikayelerimizi hayata geçirecek olmaktan dolayı heyecan içindeyiz.” dedi.

League of Legends: Ashe: Warmother
League of Legends: Ashe: Warmother
Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.