SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

League of Legends İçin Yeni Bir Turnuva Duyuruldu!

Rift Rivals

Riot Games, uzun zamandır gündeminde yer alan uluslararası turnuvalar konusunda yeni bir gelişmeye imza attı. İlk olarak ESL ile ortak gerçekleştirdiği IEM’den önümüzdeki sezon boyunca çekilen League of Legends, yeni bir turnuva serisine imza attı.

Rift Rivals olarak duyurulan bu turnuvada, birbirleriyle rekabet içerisinde bulunan bölgelerin en iyi takımları karşılaşarak en güçlü bölgenin hangisi olduğuna karar verecek.  On üç bölgenin yer alacağı etkinlik Temmuz ayında gerçekleştirilecek ve büyük arenada yer alamayan takımların da boy göstermesi ile bölgelerin gelişimi de sağlanmış olacak. İlk kapsamda Kuzey Amerika ile Avrupa, Çin ile Kore ve LMS, Brezilya ile Latin Amerika Güney ve Latin Amerika Kuzey, Güneydoğu Asya ile Okyanusya ve Japonya son olarak da Türkiye ile Bağımsız Devletler Topluluğu Ligleri birbirleriyle karşılaşacak.

Her bölgesel savaşın kendine ait formatı olacak. Bizim yer alacağımız TŞL ile LCL arasında kapışmada iki bölgede bu senenin ilk sezonunda ilk dört sırada yer alan takımlar etkinliğe katılacak. Bu bağlamda ligimizden BAU SuperMassive, OyunFor.Crew, 1907 Fenerbahçe ve Team Aurora etkinliğe katılırken, LCL’den Virtus.Pro, Vaevictis Esports, M19 ve Vega Squadron yer alacak.

Bizim oynayacağımız etkinliğin formatında tek devreli lig formatı geçerli olacak. Her takım diğer bölgede yer alan tüm takımlarla bir kez karşılaşacak. Tüm maçlar sona erdiğinde iki bölgede en çok puan toplayan iki takım Büyük Final’de kozlarını paylaşacak. Beş maçtan üçünü alan tarafa o etkinliğin şampiyonu olacak. Tüm bölgelerde uygulanacak formatlar ve hangi takımların yer alacağına dair detaylı açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Şampiyonluk Ligi vs. Bağımsız Devletler Topluluğu
Türkiye Şampiyonluk Ligi vs. Bağımsız Devletler Topluluğu
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.