SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

League of Legends Oyuncuları Nihayet Seviyeyi Yükseltiyor!

League of Legends

League of Legends sahip olduğu devasa oyuncu sayısı içindeki çok sayıda kötü niyetli ve seviyesiz oyuncu yüzünden uzun zamandır eleştiriliyordu. Ancak “Riot Lyte” (Jeffrey Lin) bu durumun değişiyor olduğuna dikkat çekiyor.

Jeffrey Lin’in söylediğine göre League of Legends’ın “Governance” sistemlerinde yapılan yenilikten sonra homofobi, seksizm ve ırkçılık gibi söylemlerin toplam oyunların %2’sine kadar gerilemiş durumda.

Benzer şekilde kötü söz kullanımının %40 oranında düştüğü ve bir kez rapor edilip ceza alan oyuncuların %91,6 oranında negatif davranışlarından vazgeçtiğini belirten Lin, League of Legends oyuncu topluluğu için olumlu bir tablo çizdi.

Ayrıca Lin, negatif davranışların kaynağının %87 oranında sadece kötü bir gün geçiren oyuncular olduğunun altını çiziyor. Yani olumsuz davranışların kaynağı; kötü niyetli oyunculardan ziyade, nötr ya da pozitif tutumlu oyuncuların kötü bir gün geçirmeleri sonunda anlık kızgınlıklarından ötürü.

Tabi bu açıklama global olarak tüm oyuncuları kapsayan bir açıklama olduğundan Türkiye sunucularında birebir etkisi görünmüyor olabilir. Ancak umuyoruz ki Türkiye’de de tüm oyunların oyuncu toplulukları bu olumlu gelişmelerden etkilenecektir.

League of Legends

Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.