SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

League of Legends Türkiye Takımlarındaki Son Durumlar!

2015 Sezonu Şampiyonluk Ligi

2015 Türkiye Şampyionluk Ligi’nin Kış Mevsim sezonunun tamamlanmasından sonra Şampiyonluk Ligi’nde yer alacak takımlar kadrolarını geliştirmek için çalışmalara başladı. Geçtiğimiz süreç boyunca bir çok takım kadrolarındaki oyuncular ile yollarını ayırırken, bir çok takım ise yeni oyuncuları kadrolarına kazandırdı.

Bildiğiniz gibi Dünya Şampiyonası sonrasında Fnatic takımından Rekkles,  belli bir ücret karşılığında bonservisi ödenerek Elements takımına geçiş yapmıştı. O günlerde bu durumun Türkiye’ye ne zaman yansıyacağını merak ediyorduk. Beklenen bonservisli transfer Türkiye’de de gerçekleşti. Dark Passage takımı, HWA takımının Saldırı Gücü Taşıyıcısı Berkay ” Zeitnot ” Aşıkuzun’u bonservisini ödeyerek kadrosuna kattı. Bu transfer sonrası takım içinde alınan karar sonrası Anıl “HolyPhoenix” Işık yedek konumuna geçti.

Berkay '' Zeitnot '' Aşıkuzun
Berkay ” Zeitnot ” Aşıkuzun

Dark Passage takımında bir diğer değişiklik ise, oyunculuk kariyerinden sonra Polis olmayı isteyen Dark Passage’ın Destek rolü oyuncusu Omid “Touch” Rosander, Norveç’teki yasalar gereği Polis olabilmek için askerlik yapması gerekmesi sebebiyle ve askerlik yaşıda geldiği için ülkesine gitti ve takımdan ayrılmak durumunda kaldı. Touch’tan boşalan role ise geçen sene herkesin gönlünde taht kuran ve TT takımıyla ikincilik yaşayan Onur “Zergsting” Ünalan getirildi.

HWA takımına baktığımızda ise, Zeitnot’un yanı sıra takımın belki de yüzleri olan Ferit “wtcn” Karakaya ve Şükrü “Lelouch” Şentürk, Kış mevsim finallerinde tekrar Dark Passage’a geçilmelerinden sonra karşılıklı anlaşarak HWA ile yollarınızı ayırdılar. Bu ikili BPI Phoenix’e transfer oldu. Yalnız Lelouch, BPI’a sadece Play Off maçları için katıldığını ve kariyerine oyuncu olarak devam etmeyeceğini açıkladı. Tabi ilerleyen günlerde bu kararını da değiştirebilir.

Ferit "wtcn" Karakaya
Ferit “wtcn” Karakaya

Team Turquality takımında ise koç değişikliğine gidildi. Polonya’dan MYM, Team Acer, Mouzsports gibi ünlü ekiplerin koçluğunu ve analistliğini üstlenmiş, Mateusz “kiTTz” Tomczak takıma koç olarak katıldı. Ayrıca uzun süredir takımın orta koridorunda oynayan Sergen “Elysion” Dikel ile yollar ayrıldı. Elysion TT’den ayrıldıktan sonra Atlas takımına transfer oldu. Atlas bu transfer sonrası Sergi “Lvsyan” Mardigal ile yollarını ayırdığını da belirtti.

Atlas takımı aynı zamanda Kış mevsim sezonu boyunca Saldırı Gücü Taşıyıcılığını üstlenen Cihan “Ciyansan” Çilingir’i koç pozisyonuna getirerek yeni Saldırı Gücü Taşıyıcısı oyuncusu aramalarına başladı.

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.