SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

League of Legends’da Tanıştığı Kızları Taciz Eden Gence Hapis

Adalet Meydanları’na Kanada’dan bir adalet zaferi ile selam çakıldı.

Oyunda tanıştığı kızları dijital ortamda taciz eden gence 16 ay hapis cezası verildi. PSN ve Xbox Live’a yılbaşında yapılan saldırıları üstlenen Lizard Squad grubuyla bağlantısı olduğunu belirten genç, League of Legends’da tanıştığı kızlara arkadaşlık isteği göndererek tacizlerine başlıyormuş. İsteği kabul edilmezse kişisel bilgilerini ele geçiren genç düzenli olarak telefonla aramak ve bu kişisel bilgileri internette paylaşmak gibi yöntemler uyguluyormuş. Ancak en korkuncu ise yaptığı “swattingler”.

Bir kişinin evine polis özel harekat timi yollanması anlamına gelen swatting, özellikle ABD’de çok popüler bir taciz yöntemi. Pek çok yayıncının evine swat ekiplerinin gönderildiğine şahit oluyoruz. İşin üzücü yanı, böyle bir durumda sık sık evin kapısını küçük kardeşlerin açması ve küçücük yaşta suratına silah doğrultan koca bir özel harekat grubuyla karşılaşması. Yaptıkları “şaka”nın ne olduğunu, nelere sebep olabileceğini anlayamayan bu canlılara cezaların gelmesi de güzel. En son kurbanlarından biri, aynı hafta içinde iki kere evine swat ekibi gelen bir genç kızmış ve yaşadıkları yüzünden okuduğu bölümü bırakması gerekmiş.

Haberimizde bahsi geçen çocuk da çok zekice bir hareketle sekiz saatlik bir “swatting” canlı yayını yaparak insanları nasıl taciz ettiğini güle eğlene anlatmış. Yayını izleyen aklı başında insanların ihbarlarının ardından Kanada polisi tarafından tutuklanmış ve 16 ay hapis cezasına çarptırılmış. Darısı diğer tacizcilerin başına…

swatting

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.