SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

League of Legends’ın Merakla Beklenen Cezalandırma Sistemi Duyuruldu!

League of Legends

Online oyunların baş tehditlerinden biri olan, kullanıcıların diğer kullanıcılara saygı göstermeyip, klavye başından yakalanmayacağını düşünerek ağzına geleni söylemesi pek çok oyuncunun hevesini kaçıran durum.

League of Legends’ta da bu sorunlarla mücadele ediliyor. Özellikle Türkiye sunucusunda oynayan biri olarak buna bir çok kere şahit olmuşluğum da var. Bu sinir bozucu durum için uzun zamandır bekleyişte olan oyuncuların Riot Games’ten beklediği duyuru geldi.

Yeni cezalandırma sistemi ile birlikte artık, kötü bir söz yazarken iki kere düşünmek zorunda kalınacak. Bugün Kuzey Amerika sunucusunda denenmeye başlanan ve başarılı olması durumunda diğer sunucularada getirilecek olan sistem sayesinde oyuncular kafalarına estikleri gibi ağızlarına gelenleri yazamayacaklar.

Sistemin işleyişi şu şekilde. İlk olarak küfür ve kötü söz olarak algılanan kelimeler arşivleniyor. Sonrasında bu kelimeleri oyun sırasında kullandığını tespit ettiğiniz oyuncuyu Riot’a rapor ile bildirdiğinizde sistem otomatik olarak karşılaşma sırasındaki sohbet kısmını araştırmaya başlıyor ve arşivde yer alan kelimeleri tespit ederse kullanıcıyı cezalandırıp oyundan banlayabiliyor.

Kelimelerin ve yapılan rahatsızlığın boyutuna ve ağırlığına göre iki haftalıktan başlayacak kalıcı banlamaya kadar sistem otomatik olarak bu işlemi gerçekleştirebiliyor. Banlama işleminden sonra sistem kullanıcıya bir mail atarak  yaptığı hatayı içeren bilgileri gönderiyor.

Bakalım bu sistem sonrasında, ağza alınmayacak sözler sarfeden kullanıcıların azalacak mı? Sizce sistem başarılı olabilir mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

league_of_legends_oyun_gorseller_2_Kayle
League of Legends
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.