SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

LEAGUE OF LEGENDS’IN YENİ ŞAMPİYONU: SENNA

League of Legends 10. yıl kutlamalarında açıklanan yeni şampiyon Senna, oyuna eklenmek için hazır gibi görünüyor. Yetenekleri tanıtılan Senna, oyuna ilk nişancı & destek olarak gelecek. Lucian ile arasındaki bağlantıyı koparmamak için destek sınıfı seçseler de, hikayede bulunan silahı da iptal etmemek için ilk nişancı  & destek olarak oyuna eklendi. Destek olarak eklense bile yetenekleri nişancı olarak daha baskın geliyor. Gelecek olan yetenek isimleri henüz Türkçe’ye çevrilmedi.

Pasif: Absolution

Senna rakip, minyon ve canavarlara vurarak gölge biriktirebiliyor. Biriktiği gölgelerden sonra yaptığı vuruşta saldırı menzili, hasarı ve kritik hasarı arttırıyor.

Q: Piercing Darkness

Bu yeteneği Lucian ile aynı olan Senna, vuruş mesafesindeki takım arkadaşlarını iyileştirirken rakibe hasar verir. Normal vuruşlar ile Q yeteneğinin bekleme süresini kısaltabilir.

W: Last Embrace

Senna attığı gölge ile temas eden rakibi ve çevresindeki rakipleri kısa süreliğine yerine sabitler. Eğer bu yeteneği bir ile bir minyon öldürürse anında çevresindeki rakipleri yere sabitler.

E: Curse of the Black Mist

Senna bir gölge bulutu oluşturarak kendini ve takım arkadaşlarını gizler. Bu gölge bulutunda iken takım arkadaşı ya da kendi düz vuruş yaparsa kamuflaj kısa süreliğine bozulur. Bu alanda hareket hızı kazanır.

R: Dawning Shadow

Senna tüm haritaya ulaşabilecek global bir ışın ateşler. Ateşlediği ışının ortasına isabet eden rakipler hasar alırken, ultinin değdiği takım arkadaşları kalkan kazanır.

Bu yetenekler ile sadece destek pozisyonunda oynanacağı şimdiden şüpheli. Profesyonel turnuva seçimlerinde nasıl taktiklere yol açacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Ozan GÜLLER
the authorOzan GÜLLER
Dark Souls ve Devil May Cry hayranı. Praise The Sun!