SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

League of Legends’ta Sezon Ortası Büyüsü Güncellemesi

League of Legends

League of Legends altı sezondur oynanmasına rağmen hala en popüler oyunlardan birisi olmanın nedeni, Riot Games’in metalar üzerinde yaptığı değişiklikler ve oyuna kazandırılan çeşitlilik olarak nitelendirebiliriz.

Sezon öncesi ve sezon arası dönemleri büyük değişiklikler için kullanmaya başlayan Riot Games, bu sezon arası dönemde daha önce ormancılara, Ezergeçer ve nişancılara getirdikleri güncellemeleri bu sefer büyücüler için getirdi.

Oyun içindeki büyülerin hep aynı tarza sahip olmasını ve fazla çeşitlilik içermemesinden dolayı Riot Games bu konuda yeni bir çalışma ile oyuncuların karşısına çıktı. Büyücülerdeki stratejik çeşitliliği attıracak bu hamle ile birlikte oyunun metası yine büyük bir değişime uğrayacak. Bu güncellemelerle birlikte büyücüler, kontrol büyücüleri, yıkım büyücüleri, menzil büyücüleri gibi bir çok stratejik role sahip olacak.

Bu büyücüler için oyuna üç yeni eşya getirildi. Can emme mekaniği artık oyunda yer almayacak. Yani artık hiç bir büyücü, yaptığı büyüden dolayı can emmeye sahip olmayacak. Ancak yine yeteneklerden elde edilen can emmeler etkili olacak. Sadece eşyalar üzerinden bu durum kazanılamayacak ya da attırılamayacak. Bu da bazı şampiyonların yeteneklerinde güncellemelere sebep oldu. Tabi bir de Ataların Buyruğu eşyası oyundan kaldırıldı. Can emme özelliği eşyalardan kaldırılınca başka bir mekanik ile can yenileme ve can kazanılması sağlandı. Haliyle bu da bir çok eşyanın güncellenmesine sebep oldu. Büyücülerdeki ve eşyalardaki değişimler ve yeni eşyalarımızı anlatayan detaylı bir yazı ile karşısınızda olacağız. Bu yazıda şimdilik oyunun metasındaki değişikliklerin özetliyoruz.

no images were found

Oyundaki meta değişiklikleri yalnızca bunlarla sınırlı değil. Riot Games oyunun stratejik çeşitliliğini arttırmak için yeni Element Ejderhaları’nı duyurdu. Bu güncelleme ile birlikte oyunda dört elementi temsil eden Ejderhalar bulunacak. Bunlar Ateş, Toprak, Su ve Hava olarak belirtiliyor. Her bir ejderhanın kendisine özel bonusları bulunacak.

Bu ejderhalardan biri ilk otuz beş dakikada rasgele olarak kendisini ortaya çıkarır. Bu ejderhanın yok edilmesinden sonra mini haritada sonraki element takımlara duyurulur. Bunu her iki takım da bilecek. Ayrıca Ejderha güçlendirmeleri biriktirilebilir olacak. Yani aynı elemente sahip ejderhayı kestiğinizde sahip olduğunuz bonus ikiye katlanacaktır. Böylelikle Toprak Ejderhası’nı kesen rakibinize, tekrar bir Toprak Ejderhası çıkması durumunda katledilmesine izin vermeniz pek akıllı bir hareket olmayacaktır.

Böylelikle takımlar kendi stratejilerine uygun ejderleri almak için bir kurgu düzenleyecek. Rakip takım da bunu önlemeye çalışacaktır. Böylelikle daha çok takım savaşlarına tanıklık edebiliriz. Ayrıca bu dört element ejderha dakika otuz beşten sonra Kadim Ejderha’ya dönüşecek. Kadim Ejderha, otuz beşinci dakkadan sonra kalıcı olarak haritaya yerleşecek ve diğer ejderhalardan daha güçlü olacak. Tabi buna göre verdiği bonuslar da daha güçlü olacak. Yeni Ejderhaların verdiği bonuslar şu şekilde;

Ateş Ejderhası: Bu ejderhayı katlettiğinizde takımınızdaki oyuncuların şampiyon katletme güçleri arttırılır. Bu da sizi bir sonraki takım savaşlarında ya da koridordaki takaslarınızda avantajlı kılar.

Toprak Ejderhası: Bu ejderha katledildiğinde oyundaki destansı canavarlara ve kulelere vereceğiniz hasarları attırır. Bu da oyundaki global görevlerdeki gücünüzü arttıracaktır.

Su Ejderhası: Bu ejderha katledildiğinde takımızındaki oyuncuların Can ve mana yenilenme avantajlarını artırır. Bu durum da size daha çok kuşatma yapma ve rakip takımı dürtme avantajı sağlayacaktır.

Hava Ejderhası: Bu ejderhayı katleden takımlar çatışma dışında hareket hızı kazanır. Bu da takımınıza harita hakimiyetini sağlayabilme açısından avantaj sağlayacaktır.

Kadim Ejderha: Oyunun otuz beşinci dakikasından sonra haritaya yerleşecek olan Kadim Ejderha, diğer ejderhalara nazaran daha zor katledilecek. Kadim Ejderha’yı katleden takımlarda yer alan oyuncuların yapacağı her büyü ve saldırı, rakiplerini zamanla hasar verecek şekilde yakar. Ayrıca Element Ejderhalar’dan elde edilen bonusları da belli bir oranda arttırır.

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.