SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Microsoft Bir Sanal Gerçeklik Başlığı Üzerinde Mi Çalışıyor?

Söylentilere göre Microsoft da bir sanal gerçeklik başlığı üzerinde çalışıyor ve bazı geliştiricilere şimdiden prototipler verildi.

TechRadar ve VR Focus‘a konuşan kaynaklar başlığın şimdiden bazı geliştiricilerde olduğunu ve geliştirme sürecinde oldukça ileri bir seviyede olduğunu kaydediyor. Digitimes‘da yayımlanan bir başka habere göre ise cihaz 2015’te seri üretime geçecek ve E3 2015’te veya GDC 2015’te tanıtılacak, tıpkı Sony’nin Project Morpheus’unda olduğu gibi.

Digitimes, duyurunun E3 2015’te yapılacağına inandıklarını belirtirken bir yandan da ilginç bir bilgi veriyor, bu başlığı yapan ekip aynı zamanda Surface tableti yapan ekipmiş.

Microsoft’un özellikle Xbox One özelinde oldukça karmaşık sanal gerçeklik taslaklarının olduğunu biliyorduk, ancak günümüz teknolojisi o kadar karmaşık işlemlere yetmemiş olacak ki seri üretime sokabilmek adına Microsoft da tercihini sanal gerçeklik başlığından yana kullanmış. Ancak Kinect’i de ekleyince muhtemelen sesli komutlar ve hareket takibiyle beraber şimdiye kadar seri üretimde rastlanmamış seviyede bir sanal gerçeklik deneyimi bizleri bekliyor olacak.

Microsoft'un eski sanal gerçeklik taslaklarından bir kare.
Microsoft’un eski sanal gerçeklik taslaklarından bir kare.
Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.