SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Microsoft, Minecraft’ı Yapan Firma Mojang’ı 2.5 Milyar’a Satın Aldı!

Minecraft

Microsoft, Minecraft’ın yaratıcısı Mojang’ı 2.5 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurdu. Böylece bir süredir gerçekleşmesini beklediğimiz bu durum, resmiyete kavuşmuş oldu.

Ortada dolanan dedikodulardan ötürü, Minecraft’ın PlayStation ile bağlarının kopacağı düşünülüyordu. Ancak yapılan açıklamaya göre Mojang, Microsoft’a bağlı bir stüdyo haline gelmesine rağmen PlayStation ve Android gibi işletim sistemlerini desteklemeye devam edecek.

Bununla beraber Markus “Notch” Persson da dahil olmak üzere Mojang’ın kurucuları, kurdukları stüdyoyu terk edecek. Mojang’ın satılmasıyla ilgili ise şöyle bir Mojang cephesinden şöyle bir açıklama geldi:

[quote]Notch, bildiğiniz üzere Minecraft’ın yaratıcısı ve en büyük ortağı. Dünya çapında böyle büyük etkisi olan bir şirketi yönetmenin sorumluluğunu üzerinde tutmak istemedi.

Geçtiğimiz yıllardan beri küçük projeler üzerinde çalışmayı denesek de, Minecraft’ın sahibi olmak üzerimizde bir baskı yaratıyordu ve bu baskıdan kurtulmanın bir yolu da Mojang’ı satmaktı. Ancak endişelenmeyin, Notch oyunlar üzerinde çalışmaya devam edecek.[/quote]

Notch’un ve Mojang’ın bu konudaki tutumunu anlayabiliyoruz, ancak biz de kendisinden bizi çok bekletmeden yeni projelere yelken açmasını bekliyoruz.

Minecraft
Minecraft

 

Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.