SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Microsoft Yeni İşletim Sistemini Duyurdu: Windows 10

Windows10

Daha 9 çıkmadan 10’u duyurdular diye düşündüğünüzü biliyorum. Ama işler hiç de sandığınız gibi değil. Microsoft aslında, Windows TH, Windows X, Windows One, Windows 9 kod adlarıyla lanse edilen işletim sistemini Windows 10 olarak duyurdu. Yani Windows 9 diye bir işletim sistemi olmayacak. Şuan ki en son çıkan sistem Windows 8’den sonra gelecek olan sürümün adı Windows 10.

VRG_1080.0
Windows 10 Tanıtım Slaytı

Hal böyle olunca akıldaki soru şu; Peki Windows 9’a ne oldu? Ne yazık ki bu sorunun cevabı Bill Gates ve ekibinde gizli. Çünkü henüz hiç bir yerde Windows 9 neden pas geçildi, Neden Windows 10 duyuruldu en ufak bir sızıntı haber bile yok.

Windows 8’e gelen yoğun eleştiriler ve Windows 7 kullanımının daha fazla olmasından dolayı Windows 10 aslında Windows 7’nin sevilen yanlarıyla birlikte geliştirilmiş bir versiyon olarak sunulacak. Tanıtımda Windows 10, tüm zamanların en kapsamlı platformu olarak lanse edildi. Yani düşünülen Windows 7 ve Windows 8’in birleştirilerek daha geniş kapsamlı ve gelişmiş bir işletim sistemi sunmak. Üsteki görselden de anlayabilirsiniz.

VRG_1095.0
Windows 10 Tanıtım Slaytı

Microsoft İşletim Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Terry Myerson “Windows 10, doğru zamanda doğru cihazda, doğru bir deneyim sunacak.” açıklamasını yaptı. Bakalım tüm bu gelişmeler ışığında Windows 10 işletim sistemi beklentileri karşılayabilecek mi? Yoksa Windows 10 da hayal kırıklığı mı olacak? Hep beraber göreceğiz.Takipte kalın!

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.