SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Microsoft’tan Minecraft’ın Soruşturması İçin Yanıt Geldi!

minecraft

Bildiğiniz gibi son dönemlerde gündemi meşgul eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Minecraft’a çocukları şiddete yöneltiyor diye açmış olduğu soruşturma hakkında Microsoft kanadından yanıt geldi. Microsoft’un açıklaması şöyle;

“Minecraft bir çok oyuncunun farklı yollar ile eğlenebildiği bir yapım. Bazı oyuncular Minecraft’ın sunduğu yaratıcı özgürlüğü severken, bazı oyuncular da sınırları olmayan bu topraklarda arkadaşları ile maceralar yaşamayı seviyor.

Biz oyuncuları başarıya ulaşmaları için cesaretlendirmek istiyoruz, ister bir şey inşa ederken, ister keşfe çıkarken, isterlerse de maceralara atılırken.

Minecraft’ın dünyası tehlikeli bir dünya. Bu dünyada geceleri ortaya çıkan korkutucu ve cinsiyetsiz canavarlar var. Hayatta kalabilmek için kendinizi onlara karşı savunmanız gerekebilir.

Eğer insanlar bu fantastik dünyayı fazla üzücü buluyorsa, onları yaratıcı moda yönlendirmek isteriz, veya oyunun ayarlarından bu tip savaşmayı gerektirecek yaratıkları kapatabilirler. Bu iki seçenek de Minecraft dünyasında yaratıkların çıkmasını engelleyecektir.”

Microsoft verdiği cevapla oyunun zararlı ve şiddet içerdiği konusunda düşünceye sahip olan kişilerin bu modlar olmanda da oyunu oynayabileceklerini belirtti.

Minecraft
Minecraft
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.