SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Minecraft, Kuzey İrlanda’da Eğitim Amaçlı Kullanılacak!

Minecraft

Danimarka’dan sonra Kuzey İrlanda’da Minecraft’ı eğitim amaçlı kullanacak. Kültür, Sanat ve Eğlence Bakanlığı’nın onayıyla beraber Minecraft, ortaokullarda eğitim amaçlı kullanılacak.

Kuzey İrlanda’da bakanlık, Minecraft’ın eğitim sürümü olarak bilinen MinecraftEdu’yu toplam iki yüz okul ve otuz kütüphaneye ücretsiz olarak dağıtacak. Kuzey İrlanda’da her yıl düzenen CultureTECH fuarında Minecraft ile sağlanan eğitim kapsamındaki projeler gözler önüne serilecek.

CultureTech’in başındaki isim Mark Nagurski yaptığı açıklamada Minecraft’ın merağı, heyecanı ve yaratıcılığı bir arada bulundurması ile çocukların öğrenme yetisini geliştirdiğini belirtti. Minecraft adına dünya genelinde bu tip gelişmeler yaşanırken, bizim ülkemizdeki gelişmeleri görmek oldukça üzücü. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Minecraft
Minecraft

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.