SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Minecraft: Story Mode Geliyor

Minecraft

Bugün haberini yaptığımız Telltale Games’in sürpriz duyurusu belli oldu ve gerçekten de büyük bir sürpriz oldu. Minecraft temalı bir Telltale oyunu!

Mojang’ın sitesinde yapılan açıklamaya göre Telltale Games, tıpkı Gearbox ile yaptığı işbirliği sonucunda Tales from the Borderlands’i çıkardığı gibi bu sefer de Mojang ile bir işbirliği yaparak yeni bir oyun geliştirecek. Oyun, tıpkı diğer Telltale oyunları gibi hikaye odaklı olacak ve Minecraft hakkında olacak. Yine diğer Telltale Games oyunları gibi bölümler halinde çıkacak olan oyun Xbox konsollarına, PlayStation konsollarına, PC’ye, Mac’e, iOS cihazlara ve Android cihazlara çıkacak. Çıkış tarihi tam belli olmasa bile 2015 içinde olacağı söyleniyor.

Mojang, Steve’e kesinlikle resmi bir hikaye vermeye çalışmadıklarını dile getirirken Telltale’in açıklaması da yeni karakterler üzerine. Yani Minecraft temasında başka karakterlerle işleyen bir oyun göreceğiz. Minecraft dünyasını detaylıca açıklamak istemediklerini de belirten Mojang, oyundaki hayal gücü faktörünün farkında ve oyunculara bir “Minecraft dünyası kanunu” zorlamak istemiyor. Ayrıca Minecraft 2 diye bir şey olmayacağını da vurgulamaya devam ediyorlar. Daha fazla bilgi geldikçe sizlerle paylaşacağız.minecraft_storymode_logo_650px

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.