SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Minecraft’in Yaratıcısı Kendini Biraz Suçlu Hissediyor

Minecraft

Minecraft’in yaratıcısı Markus “Notch” Persson, kendisiyle barışık bir şekilde emekliye ayrıldı.

Kendi kurduğu ve hala Minecraft’in geliştiricisi olan firma Mojang’i Microsoft’a sattıktan sonra kendini birazcık “satıcı” olarak hisseden Notch, twitter’da samimi açıklamalarıyla dikkat çekti. Ekip arkadaşlarını ve Minecraft hayranlarını satmakla suçlanan Notch, bunu düşünmediğini belirten bir hayranının sorusunu “Aslında biraz öyleymişim gibi hissediyorum, ama yine de hala doğru seçimi yaptığımı düşünüyorum. Sanırım bazı şeylerin daima bir bedeli oluyor.” diyerek yanıtladı.

Samimi açıklamalarına devam eden Notch, tek bir oyunla başarılı olmanın ve bu oyunun Minecraft gibi oyun tarihini ve muhtemelen oyunların geleceğini büyük ölçüde değiştiren bir oyun olmasının baş etmesi zor bir durum olduğunu söylerken, Minecraft’in başarısından sonra aynı seviyede devam etmenin imkansız olacağını ve bu durumla barışık olduğunu belirtti. Artık insanların beğenisi veya ticari kaygı için değil, kendi keyfi için oyun prototipleri yapan Notch şimdilik bu durumdan memnun görünüyor.

Öte yandan, bakanlığın inceleme altına aldığı Minecraft’le ilgili olarak oyun doktorunun ifşa videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.