SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

MOBİL VE KONSOL LEAGUE OF LEGENDS GELİYOR!

League of Legends 10. yıl kutlamalarında patlatılan bir başka bomba ise League of Legends: Wild Rift oldu. League of Legends evrenini sadece PC ise kısıtlamak yerine mobil ve konsollara aktararak daha çok insana ulaşmayı hedefliyorlar. Proje yönetiminden olan Michael Chow oyunu şu şekilde açıkladı:

“Yıllardır gerçek  LoL deneyiminizi  hayatınıza sığdırmakta bazen zorlandığınızı söylüyorsunuz. Ayrıca LoL‘ün öğreniminin uzun süre alması, oyun süresinin çok uzun olması gibi sebeplerden istediğiniz arkadaşlarınızla oynayamadığınızı söylüyorsunuz. İnsanların çoğunlukla arkadaşlarıyla oynamak isteyebileceği bir oyun olması için çabaladık. League of Legends: Wild Rift, PC versiyonunun konsol ve mobile sıkıştırılmış kopyası olmayacak. İki platform içinde çalışıp bazı şeylerden fedakarlık ederek sizlere en iyi oyun deneyimini sunmak istiyoruz. 15 – 20 dakika sürecek maçlarla mobilde veya konsollarda istediğiniz zaman arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz bir oyun olacak. Oyunu en baştan inşa etmemiz gerekti.”

Yılın sonlarına doğru alfa ve beta denemelerinin olacağını, 2020 yıllarının sonuna doğru ise oyunu küresel olarak çıkarmak istediklerini belirten Michael Chow, “Umarız siz ve arkadaşlarınızın birlikte LoL‘e girmenin bir yolu vardır.” diyerek konuşmasını bitirdi. Oyunun mobil görünüm ve konferansına aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

Ozan GÜLLER
the authorOzan GÜLLER
Dark Souls ve Devil May Cry hayranı. Praise The Sun!

Bir cevap yazın