SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Mojang, Scrolls’un Çıkış Tarihi Hakkında İpucu Verdi

Scrolls

Minecraft’in geliştiricisi Mojang, stratejik kart oyunu Scrolls’un çıkış tarihi hakkında ipucu verdi.

Touch Arcade‘e konuşan Owen Hill, “Tahmini çıkış tarihi olarak Kasım sonu diyebiliriz, ama hazır olmadığı sürece çıkarmayacağımızdan emin olabilirsiniz.” diyor.

Scrolls, masaüstü strateji oyunlarıyla koleksiyonluk kart oyunlarınım harmanlandığı özgün bir yapıya sahip. 3 senedir geliştirilmekte olan oyun aslında şu anda betada ve oynanabiliyor. Kasım sonunda bahsettikleri tarih, tıpkı Minecraft’te olduğu gibi betadan tam sürüme geçiş tarihi.

The Elder Scrolls serisine isim benzerliği sebebiyle Bethesda’yla mahkemede hesaplaşan Mojang, oyunun adını korumayı başarmıştı. Minecraft’e göre neredeyse hiç hayran kitlesi olmayan oyunun Microsoft desteğiyle neler başarabileceği merak konusu.

Microsoft’un Mojang’i almasının Minecraft üzerinde olumsuz etkisi olmasından korkanlar için de Owen Hill’in bu konudaki sözleriyle haberi noktalıyorum: “Scrolls’un çıkışı ve son hazırlıklarıyla ilgili olarak fazlasıyla yoğunduk. Microsoft’un kısa vadede bir şeyi değiştirmeyeceğini bilmek güzel. Mojang’i alırken Mojang’in olduğu gibi kalmasını da istiyorlar. Yapmamız gereken tek şeyin oyunun launcher’ına bir Microsoft logosu koymak olması yüksek bir ihtimal.”.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.