HABERLER

MONSTER HUNTER WORLD’E GRAFİK GÜNCELLEMESİ

Monster Hunter: World

CAPCOM‘un başarılı serisi Monster Hunter‘ın son oyunu Monster Hunter World, yayımlandığı tüm platformlarda büyük başarı yakaladı. Yakın dönemde Resident Evil 2 Remake, Devil May Cry 5 gibi büyük yapımlar yayımlayan şirketin bu dönemde en büyük satış başarısını sağlayan oyun da Monster Hunter World olmuştu.

PC platformunda oyunu oynayan oyuncuların bazı zırh kaplamalarının yeterince kaliteli görünmemesinden ötürü birtakım şikayetleri bulunuyordu. CAPCOM bu şikayetleri çözmek adına oyuna bir grafik güncellemesi yapmak için çalışmalara başladı.

Oyunun grafik güncellemesi yalnızca PC platformu oyuncularını ilgilendirirken, bu güncelleme ile oyuna daha ileri Anti-Aliasing seçenekleri eklenirken, zırh ve silah kaplamaları ve bazı farklı kaplamalar daha yüksek çözünürlükler ile oyunculara sunulacak. Böylece oyuncular gerçeğe daha yakın ve daha yumuşak hatlara sahip bir görselliğe kavuşmuş olacak.

Bu kapsamlı grafik güncellemesi için oyuncuların yaklaşık 40 GB boş depolama alanına sahip olması gerekiyor. Ayrıca güncelleme sonrası oyunu çalıştırmak için en az 8 GB ekran kartı hafızasına sahip olmaları gerekecek.

Baturhan Yondemir
1989 yılından bu yana Prince of Persia oynuyorum.