SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Mortal Kombat X’te Başka Bitirici Hareketler Olacak Mı?

Mortal Kombat hayranlarının bildiği gibi Mortal Kombat 3‘ten bu yana birbirinden çeşitli bitirici hareketler gördük. Bazıları gereğinden saçma ya da basit olsalar bile zamanında eğlenceli animasyonlardı. Mesela MK:Deception’da olan Hara-Kiri’ler (kendini öldürme) veya mantık ötesi Friendship’ler genellikle pek sevilmedi.

Mortal Kombat’ın yaratıcısı Ed Boon Gamecom’da yaptığı bir röportaj sırasında bu tarz Fatality’lerden bahsederken bu animasyonlarla bağlantılı olarak MK X hakkında bilgi de vermeyi ihmal etmedi. Kendisi ilk MK oyunlarında Fatality’nin yanına komedi icabı Babality eklediğini, ardından diğer oyunlara da Friendship ve Brutality’leri katıp pek çok çılgınca hareketleri seriye aktardıklarını söyledi. Ama asıl bomba da bu tarz bitirici hareketleri Mortal Kombat X’e de katacaklarını açıklamasıyla patladı. Görünüşe göre bir türlü sonu gelmeyen comboları rakibe gömerek paramparça etme ve daha pek çok komedi unsuru bitirici animasyonlar göreceğiz.

Bu konu hakkında biraz daha derine inmek gerekirse yeni oyunda klasik Brutalities’lere %95 tanık olacağız. Bunun en büyük nedeni Brutality hareketlerinin normalde Mortal Kombat 9 (2011) için geliştirildiği, ancak NetherRealm ekibinin oyunun çıkış tarihine göre geç kalmasıyla planlar suya düşmesiyle ertelenmişti. Ed Boon bu sefer zamana karşı yenik düşmeyecek ve en azından Brutality’leri MK:X e aktaracaktır diye umuyoruz.

Friendship’lere örnek olarak :

Brutality’ler için :

''Beasto'' Furkan Talan
5 yaşından beri oyuncu. ProWrestling fanı olması cabası. Tam bir dövüş oyunları manyağı. Bir de Dünya Yıldız'ını FIFA'da yendi.