SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Neverending Nightmares’in Geliştiricisinden Yeni Oyun

Infinitap Games, 2014’ün en özgün yapımlarından Neverending Nightmares’den sonraki projeleri Devastated Dreams’i duyurdu.

Geliştirici Matt Gilgenbach’ın depresyon ve obsesif kompulsif bozukluk gibi psikolojik sorunlarla mücadelesinden esinlenen ve bu mücadelenin karanlık yüzünü soyut bir anlatımla oyuncuya aktarmaya çalışan Neverending Nightmares oldukça başarılı olmuştu. Şimdi Gilgenbach, benzer konseptli bir başka oyunla daha karşımıza çıkıyor. Eşiyle birlikte bebek bekleyen Gilgenbach, yeni oyunu Devastated Dreams’de eşinin Filipinler’deki geçmişini ve bebekleriyle ilgili kendi korku ve takıntılarını birleştirmeyi amaçlıyor.

Obsesif kompulsif bozukluk sebebiyle yeni doğacak bebekleriyle ilgili çok büyük korkular çektiğini belirten Gilgenbach, bir kez daha bunla mücadelenin en iyi yolunu korkularını oyuna dökmekte bulmuş. Bununla beraber eşinin memleketi olan Filipinler’e ziyareti sırasında elektriği bile olmayan köylerden ve de Filipinler’in korku mitolojisinden çok etkilenmiş. Bu yüzden Devastated Dreams’de Filipinler’de elektriği ve suyu olmayan bir kasabada bebek bekliyor olabilecek (bebek bekliyor olabilir de olmayabilir de deniyor) Angel’ın korku dolu kabuslarda Filipin mitolojisinden esinlenen yaratıklarla mücadelesi anlatılıyor. Aşağıda da izleyeceğiniz fragmanda Angel oldukça hamile gözüküyor, göbek biçimi olarak hiç de de şişmanlık gibi değil, ama kim bilir belki de bebek değil kist vardır? Önceki oyunun soyut ağırlığının ardından bu oyunda daha fazla hikaye olacağını ve hikayeye gerçekten önem verileceğini vurgulayan Gilgenbach, projenin Kickstareter kampanyasının Temmuz ayında başlayacağını söylüyor. Aşağıdan teaser fragmanını izleyebilirsiniz.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.