SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Nintendo’da İşler İyi Gitmiyor

nintendo

Bir nesle yön veren oyun firmalarından biri olan Nintendo, yeni geleceğe pek ayak uyduramadı. Son olarak çıkardığı Wii U konsolu ile yine beklentilerin uzağında kalan Nintendo, tam on dört yıldır yer aldığı dünyanın en iyi yüz firması listesine dahi katılamadı.

İlk olarak 2001 yılında Interbrand firmasının hazırlamaya başladığı dünyanın en iyi 100 firması listesinin 2015 yılı için hazırlanan bölümünde Nintendo ilk defa yer almadı. Wii U’da hayal kırıklığı yaşayan Nintendo, yeniden el konsollarına yönelerek Nintendo 3DS’i geliştirmiş ve yaşanan olumsuzlukları bir nebze olsun giderebilmişti.

Bu sıralar üzerinde çalıştığı Project NX ile yeniden ayağa kalmak isteyen Japon firma, diğer bir yandan mobil oyun piyasasına hazırlanıyor.

Interbrand’ın marka itibarı, yeni teknolojilere olan yatkınlık, gelecek stratejileri ve firmanın saygınlığı gibi kriterleri göz önünde bulundurduğu listede ise ilk on şu şekilde;

Nintendo Kahramanları
Nintendo

1- Apple
2- Google
3- Coca-Cola
4- Microsoft
5- IBM
6- Toyota
7- Samsung
8- GE
9- McDonald’s
10- Amazon

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.