SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

No Man’s Sky’da Amacımız Galaksi’nin Merkezine Ulaşmak Olacak

No Man's Sky

No Man’s Sky‘da çok sayıda oyuncu aynı anda oldukça geniş ve rastgele yaratılmış bir evreni keşfediyoruz. Oyun ilk duyurulduğundan bu yana çok ciddi bir bilgi paylaşımı olmasa da  zaman zaman bilgi kırıntıları paylaşıldı.

Bu bilgi kırıntılarının peşinden koşan Gematsu, ulaştığı bilgileri bir araya getirerek No Man’s Sky ile ilgili bir takım bilgileri derlemeyi başarmış durumda.

Bu bilgiler No Man’s Sky’ın ilk izlenimine ulaşım şansı olan kişilerin deneyimlerini Reddit, NeoGaf gibi platformlardan derlenmiş.

  • Oyuncular rastgele bir gezegende basit bir gemi ile oyuna başlıyorlar.
  • Maden kazarak, düşman öldürerek vb yöntemlerle oyuncular oyun parası kazanıyor ve gezegenlerde olan ticaret merkezlerinde harcayabiliyor ya da gemilerini geliştirebiliyorlar.
  • Galaksinin derinlerine indikçe vahşi canlılarla karşılaşabiliyorlar. Gezegenleri koruyan robotlarla dahi karşılaşabiliyorlar. Yapay zeka oyuncuların “Doğal dengeyi bozduklarına” kanaat getirerek oyunculara saldırabiliyor ya da pasif kalabiliyorlar.
  • Eğer amacımız olan, galaksinin merkezine gitmeye odaklanırsanız, oyun 40 ila 100 saat arasında bir sürede sona erebiliyor.

No Man’s Sky’ın PC ve PS4 platformlarına 2015 yılında çıkması bekleniyor.

No Man's Sky
No Man’s Sky
Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.