SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

No Man’s Sky’ın Ekonomisi ve Ticaretinden Yeni Detaylar

Bağımsız geliştirici Hello Games tarafından geliştirilen No Man’s Sky’da yer alacak crafting, ekonomi ve ticaret sistemleri hakkında yeni detaylar oyunun geliştiricilerinden Sean Murray tarafından paylaşıldı.

No Man’s Sky’da eğer bir gezegene gidip ham madde toplayıp işe yarar eşyalar yapıp satmak isterseniz bunu yapmanız mümkün. Ancak oyun, oyunculara bir şey craft etmek için neleri birleştirmesi gerektiğini söylemeyecek. Yani hangi ham maddeyi nasıl bir şeylere çevireceğiniz keşfetmeniz için tamamen size bırakılmış.

Ayrıca eğer gezegenlere inip ham madde toplamak ilginizi çekmiyorsa uzayda serbestçe dolaşıp ticaret yaparak da kazanmak mümkün. Oyundaki serbest piyasa ekonomisi nedeniyle evrenin farklı köşelerindeki ticaret merkezlerinde fiyatlar değişebiliyor. Bir yerden ucuza alıp başka yerde pahalıya satarak kâr etmek mümkün. Ayrıca yapay zekanın yaptığı ticaret sayesinde her ticaret merkezindeki fiyat da zaman içinde değişebiliyor.

Bu özellikleriyle açıkçası No Man’s Sky beni heyecanlandırıyor. Bakalım oyun başarılı olacak mı, hep birlikte bekleyip göreceğiz.

No Man's Sky
No Man’s Sky
Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.