NO70: EYE OF BASIR’İN YAPIMCILARINDAN YENİ OYUN: THE BELL! – Multiplayer

SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

NO70: EYE OF BASIR’İN YAPIMCILARINDAN YENİ OYUN: THE BELL!

Yerli korku oyunu No70: Eye of Basir’in yapımcı firması Oldmoustache Gameworks, yeni oyunları olan The Bell’i beş ekran görüntüsüyle beraber, resmi olarak duyurdu.
 
Oyun hakkında açıklama yapan firma; No70’den edindikleri tecrübe sayesinde daha doğru, daha düzgün bir çalışma planıyla ilerleme kaydettiklerini belirtti. No70’in tecrübe edinmek ve hatalarını görmek için çok önemli olduğunu ve bu sayede The Bell’i geliştirirken daha az sorun yaşadıklarını belirten ekip, yeni projede hikaye ve oynanışa daha fazla zaman ayırdıklarını ve tamamen buna odaklandıklarını da eklediler.
 
Oyunun hikayesine gelecek olursak; Ekip bununla ilgili detay vermekten kaçınıyor. Ancak hafızasını kaybetmiş bir genç kızın, kendini arayışı üzerine kurulu olduğunu olduğunu ve hikaye bazlı bir  adventure-puzzle oyunu olduğunu biliyoruz. Buradan yola çıkacak olursak, bu sefer karakterimiz bir kadın. Oldmoustache Gameworks, eski oyunlarındaki puzzle sisteminde bulunan point and click havasından çıkıldığını ve backtracking olayının kalktığını, yerine ise daha akıcı bir hikaye ve çoklu puzzle sisteminin getirildiğini belirtti.  Ayrıca ekip,  geçtiğimiz günlerde oyunun geliştirme sürecini bir Trello hesabı üzerinden takipçileriyle paylaşmıştı. Takipçilerinin düşüncelerini ve önerilerini dikkate alarak, ilginç gelen fikirleri oyuna entegre etmeyi planlıyorlar.
 
Ülkede oyun geliştirmenin çok zor ve meşakatli olduğunu, tecrübenin ise en büyük kazanç olduğunu söyleyen Oldmoustache Gameworks, gelecekte daha iyi projelere imza atabilmek için, bugün verilen desteğin çok önemli olacağını vurguladı.
 
Oyunun çıkış tarihi konusunda bir şey söylemenin çok doğru olmayacağını belirten ekip, No70: Eye of Basir kadar uzun sürmeyeceğinin de sinyallerini veriyor.
 
Biz de Multiplayer ailesi olarak Oldmoustache Gameworks ekibine başarılar diliyoruz ve yeni oyunlarını merakla bekliyoruz.
 
The Bell’in yayınlanan ekran görüntülerini aşağıda görebilirsiniz:
 
 
 
 
 
Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...