SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Oculus Rift Şimdilik Sadece Windows’a Özel Olacak

Oyunların içine sizi dahil etmeyi amaçlayan sanal gerçeklik cihazlarından birisi olacak Oculus Rift adına yeni açıklamalar yapıldı. Uzun süredir testleri devam ederek geliştirilen sanal gerçeklik cihazı şimdilik yalnızca Windows platformuna özel olarak çıkışını gerçekleştirecek. Yetkili isimlerden birisi olan Atman Binstock, Oculus Rift’in şimdilik Linux ve Mac platformlarında durdurulma sebebini Windows’a yoğunlaşarak daha iyi bir sanal deneyim elde etmek istemeleri olarak açıklıyor.

Oyunculara yeni deneyimler vaadeden Oculus Rift özellikle korku oyunlarında ayrı bir heyecan yaşatacak gibi gözüküyor. 2016’nın ilk çeyreğinde son kullanıcı sürümünün çıkması planlanan sanal gerçeklik cihazının en büyük rakibi de sanıyoruz Sony’nin PS4’e özel olarak geliştirdiği bir diğer sanal gerçeklik oyuncağımız Project Morpheus olacak. Heyecanla oyunların dünyasına farklı bir pencereden bakacağımız o günleri bekliyoruz, iyi oyunlar.

The Oculus Rift headset is tested by attendees at the Eurogamer Expo at Earls Court in London.

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...