SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Oculus Rift’in Fiyatı Beklenenden Pahalı Olacak

The Oculus Rift

Günümüzde oldukça gündemi meşgul eden Sanal Gerçeklik cihazları, geleceğimizin vazgeçilmez teknolojisi olarak hayatımızda yerini alacak. Bir çok firma bu konudaki çalışmalarını sürdürürken, Oculus Rift’in CEO’su Palmer Luckey, Oculus Rift’in çıkış fiyatı hakkında yeni bir yorumda bulundu.

Yapılan açıklamaya göre Oculus Rift’in tam olarak hangi fiyatla piyasaya sunulacağını henüz belirtemeyeceklerini söyleyen Luckey, cihazın $350’dan fazla bir bedelle satışa çıkarılacağını açıkladı. Fiyatın bu kadar yükselmesindeki sebebin, cihaza olan ilginin artmasından dolayı olmadığını, sadece iki sürüm için geliştirilen cihazlara yapılan eklemeler ve geliştirmeler sonucunda fiyatın yükseldiği belirtildi.

Ayrıca Luckey “Önümüzde iki seçenek vardı. Ya ucuz bir cihaz üretip performansdan ödün verecektik. Ya da biraz maliyetli de olsa Sanal Gerçeklik teknolojisini kusursuz sunacaktık. Biz ikinci tercihi yaptık. Böylece bizim ürünümüzü alan kullanıcılar, piyasadaki en iyi VR cihazına sahip olacak. açıklamasında bulundu.

oculus rift
Oculus Rift
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.