SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Oculus Rift’in Türkiye Çıkışı 2017’yi Bulabilir!

Son dönemin en çok konuşulan konularından biri Sanal Gerçeklik cihazı. Bu konuda ilk atılımını Kickstarter üzerinden başlatan Oculus firması zamanda içinde büyük bir kitleye  ulaşmaya başarmış ve bunun sonucunda Facebook tarafından satın alınmıştı.

Geçtiğimiz günlerde, ön sipariş satışlarına başlanan cihazın, ilk olarak çıkış yapacağı yirmi ülkeye çıkış yapacağı belirtildi. Bu ülkeler arasında maalesef Türkiye bulunmuyor. GameReactor’ün Avrupa’da yaptığı araştırmalar sonucunda Avusturya, İsviçre, Portekiz ve Rusya gibi ülkelere ikinci partide çıkış yapılacak. Portekiz dağıtımcılarıyla yapılan görüşmeler sonucunda ilk yirmi ülkenin dışında çıkış yapacak olan Oculus Rift’lerin 2017 yılından sonra geleceği belirtiliyor.

Eğer Türkiye bu ülkelerden birisi ise Oculus Rift, Türkiye’de 2017 yılından sonra satışa sunulabilir. Ancak henüz Türkiye’nin ikinci partide yer alıp almadığı belli değil.

Oculus Rift
Oculus Rift
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.