SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Oculust Rift’in Fiyat Karmaşası

Cresent Bay - Oculus Rift

Facebook tarafından satın alınıp geliştirilmeye devam edilen Sanal Gerçeklik cihazı Oculus Rift’te satış fiyatı karmaşası yaşanıyor. Tüketici versiyonu 2016’ya ertelenen cihazın henüz geliştirilme aşamasında olan cihazın satışının fiyatı $350 olarak belirlenmişti.

Tüketici sürümünün piyasaya hangi fiyattan sürüleceğinin karmaşasını yaşayan ekibin, ürünü $200’dan fazla bir fiyatla piyasaya sürmesi bekleniyor. Oculus’un kurucularından biri olan Nate Mitchell konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Mitchell, Oculus Rift’in diğer Sanal Gerçeklik cihazlarından daha pahalı olabileceğini, bunun nedeninin diğer cihazlara göre daha yüksek kalitede bir deneyim sunacağından dolayı olduğunu belirtti. Sanal Gerçekliliğin yeni geliştirilen bir teknoloji olduğunu bu sebep ile çeşitliliğin düşük, fiyatların biraz yüksek olacağını ancak herkesin bu teknolojiyi deneyimleyebilmesi için fiyatları uygun seviyede tutmaya çalışacaklarını belirti.

Açıklamalardan anlaşılan o ki Oculus Rift’in $200 ile $350 arasında bir fiyat biçilecek. Sizce Sanal Gerçeklik teknolojisine ne kadar ödenmeli? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Oculus Rift
Oculus Rift
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.