E-Spor

OGN’den PUBG Ligi!

PUBG

Kore’nin espor alanındaki önemli organizatörlerinden biri olan OGN, son dönemlerin revaçta oyunu PUBG’yi de bünyesine almaya hazırlanıyor. League of Legends’ta LCKi Overwatch’ta APEX, StarCraft ve Hearthstone alanlarında başarılı işler ortaya koyan OnGameNet, 2018’de oynanması planlanan PUBG Ligi için çalışmalara başladı.

Steam’de rekorlar kırarak anlık kullanıcı sayısında 2 milyonu deviren ve CS:GO ile Dota 2’yi geride bırakmayı başaran PUBG’nin espor arenasındaki geleceği de çok merak ediliyordu. Ülkemizde TAMGame, Multiplayer ve ESL’in gerçekleştirdiği etkinliklerin yanı sıra Almanya’da düzenlenen Gamescom PUBG Invitational etkinliği ile espor arenasına adım atan PUBG için önümüzde Oakland’da düzenlenecek olan ESL etkinliği var.

Esporun ana vatanı olarak görülen Kore de bu duruma kayıtsız kalmadı ve OGN tarafından bir PUBG Ligi’nin kurulacağı duyuruldu. Sizce OGN’in düzenleyeceği lige katılım ve etkileşim nasıl olacak? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

OGN
OGN
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.