SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Ölürseniz Oyun Biter!

Steam Greenlight’ta yer alan ve kısa sürede en üst sıraya yerleşen One Life‘ta ölmek, oyunu bir daha oynayamamak anlamına geliyor.

Rus yapımcı Kefir Games tarafından geliştirilen One Life, bir multiplayer FPS hayatta kalma oyunu. Buraya kadar her şey normal çünkü bu tip sayısız oyun var piyasada ama One Life’ı benzeri tüm oyunlardan ayıran şeyse öldüğünüzde oyunu bir daha asla oynayamamak.

Steam üzerinden satın alınabilecek (10$) olan oyunda diğer oyuncularla iş birliği yapabilecek, mobil bir üs (kamyon) kurup arkadaşlarımızla oyunun dünyasını turlayabilecek ve craft sistemi sayesinde hem silahlarımızı, hem de üssümüzü geliştirebileceğiz. Oyuna vereceğiniz tüm emeğin bir anda yok olmasıysa One Life’ın en dramatik yani; eğer ölürseniz, Steam hesabınıza bağlı bu oyunda tamamen ölmüş sayılıyor ve oyunu bir daha oynayamıyorsunuz.

Yeni bir Steam hesabı açıp oyunu tekrar satın almak bir seçenek ama hata affetmez bu konseptiyle dikkat çeken One Life’e denemek için sabırsızlanıyoruz. Oyunun ilginç detaylarla süslü tanıtım videosunu aşağıda görebilir, Steam Greenlight sayfasını ziyaret edip oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şefik
Oyun oynamaya ZX Spectrum 48K ile başladı, Amiga ile devam etti, 1996 yılının soğuk bir sonbahar gününde Lara Croft ile tanışıp PC'ye geçiş yaptı ve şimdi her platformda oyun oynayıp video çekiyor, canlı yayın yapıyor. Yaşı da 32.