SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Online Savaşlar’dan Korkutucu Bir Lunapark’a! Haftanın Oyunları / 2-8 Mayıs :

Bir “Haftanın Oyunları” bölümünden daha herkese selamlar. Geçen hafta olduğu gibi bu hafta da yeni çıkacak oyunlara bir bakalım ve kısaca göz atalım. Bakalım bu hafta boyunca bizi hangi oyunlar bekliyor olacak? Keyifli okumalar.

Battleborn (Xbox One, PS4, PC) – 3 Mayıs :

Haftanın ilk oyunu Gearbox Software’in geliştirdiği ve 2K Games’in yayıncılığını üstlendiği Battleborn oluyor. Unreal Engine 3 ile geliştirilen oyunda online savaşlarımıza yenisini katmış olacağız. MOBA ve FPS bileşimini en iyi şekilde vermek isteyen yapım 3 Mayıs 2016 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için beğenimize sunulacak. Senaryo modunda 4 kişiye kadar Co-op desteği sunan yapımda online mücadelede ise 5’e 5 kapışmalara tanıklık edeceğiz. 25 farklı karaktere sahip olacak oyun bakalım online mücadele tutkunlarının yeni favorisi olabilecek mi? Borderlands gibi bir oyunu geliştiren Gearbox Software’den güzel bir oyun bekliyoruz…

The Park (Xbox One, PS4) – 3 Mayıs :

Haftanın başında beğenimize sunulacak bir diğer yapım The Park isimli oyun. Daha önce PC’ye çıkan ve Funcom’un imzasını taşıyan korku-gerilim yapımı bu kez konsol oyuncularına göz kırparak farklı bir macera vaad ediyor. Lorraine isimli bir kadını yönettiğimiz oyunda amacımız lunaparkta kaybolan oğlumuzu bulmak. Tuşlara bastıkça oğluna seslenerek çaresizliğini bize gösteren ana karakterimiz oyun ilerledikçe farklı ses tonlarıyla bir annenin dramını anlamamızı amaçlıyor. Korku ve gerilim öğelerini barındıran The Park; PlayStation 4 ve Xbox One için 3 Mayıs 2016 tarihinde çıkıyor.

Superhot (Xbox One) – 3 Mayıs :

Bu haftanın diğer ilgi çeken yapımı Şubat ayında PC oyuncularıyla buluşan Superhot oluyor. Zamanı durdurabildiğimiz oyundaki farklı oynanış yapısı ilk başta size biraz garip gelebilir. Hareket etmediğimiz sürece zamanın durduğu oyun atmosferiyle de farkını göstermişti. Bağımsız yapımcı Superhot Team tarafından geliştirilen Superhot; Unity oyun motorunun yeteneklerini gözler önüne serdi. 3 Mayıs 2016 tarihinde Xbox One oyuncularının beğenisine sunulacak yapımı bakalım Xbox tarafındaki oyuncular beğenecek mi?

Bu haftanın çıkacak diğer oyunları ise şöyle:

Coffin Dodgers (PS4) – 3 Mayıs

Fragments of Him (PC) – 3 Mayıs

Ray Gigant (Vita) – 3 Mayıs

Shadow Complex Remastered (PS4) – 3 Mayıs

Table Top Racing: World Tour (PS4) – 3 Mayıs

Kathy Rain (PC, Mac) – 5 Mayıs

Coffin Dodgers (Xbox One) – 6 Mayıs

Ecotone (PC) – 6 Mayıs

Evet; Battleborn, The Park ve Superhot’ın dikkat çektiği bu haftanın oyunları böyle. Gelecek hafta yepyeni oyunlarla tekrar buluşmak üzere, iyi haftalar ve iyi oyunlar.

haftanın oyunları 2 Mayıs öne çıkan

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...