SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Outlast 2 Geliştiriliyor!

Outlast’in geliştiricisi Red Barrel Games’in kurucu ortağı Philippe Morin, Outlast 2’nin geliştirildiğini onayladı.

Bloody Disgusting web sitesiyle yaptığı röportajda Outlast 2’nin Outlast’le aynı evrende geçeceğini söyleyen Morin, mekan ve karakterlerin farklı olacağının altını çizdi. Outlast 2’nin Mount Massive Asylum’da geçmeyeceği kesin olsa da, ilerleyen yıllarda buraya dönmeyi planladıklarını da söylüyor. Yani ekip Outlast’in başarısından memnun ve serinin geleceğinden umutlu.

Röportajın diğer kısımlarında Outlast’in yapımından bahseden Morin, bu aşamada akıl hastanesinde yaklaşık 3 sene geçirdiklerini ancak kimsenin psikolojik tedaviye ihtiyaç duymadığını belirtiyor. “Oyunu yapmak zaten bizim terapimizdi! Başkalarının gitmeyeceği yollardan gidip yapamayacaklarını yaparak duyguları karşıya aktarabiliyoruz. Bu da bağımsız ve küçük bir stüdyo olmanın bir faydası, daha geniş kitlelere hitap etmek için oyunumuzu kırpmamız gerekmiyor.” sözleri Outlast’in tarzını açıklamaya yeterli oluyor.

Biz de Ejderha’nın korku dolu anlarına bayıldığımız için, bu haberi büyük bir sevinçle karşıladık. Hala Outlast macerasını izlemediyseniz, ilk bölümünü aşağıdan izleyerek başlayabilirsiniz!

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.