SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

Overwatch, League of Legends Hegomanyasına Son Mu Verecek?

Overwatch

Bildiğiniz gibi Blizzard’ın piyasaya çıkardığı yeni FPS ve MOBA türünün karışımını içeren yapımı Overwatch, son dönemlerin en popüler yapımları arasında yer alıyor. Özellikle çıkışından tam bir hafta sonra yedi milyon kullanıcıya ulaşması Overwatch’un yükselişindeki hızlı ilerlemeyi gözler önüne sermekte.

Espor alanına da büyük bir giriş yapan Overwatch için takımlar çoktan oyuncu transfer yarışlarına girmiş durumda. Bu hızlı ilerleyişle birlikte Overwatch’un League of Legends hegomanyasını sona erdireceği görüşlerini de peşine getirmiyor değil.

Özellikle bir çok profesyonel League of Legends oyuncusu büyük bir keyifle Overwatch oynamaya başladı. Hatta geçtiğimiz hafta Origen’in nişancısı rolünde bulunan Konstantinos “FORG1VEN” Tzortziou, League of Legends’ten çok Overwatch’a vakit ayırdığı itirafında bulunmuştu.

Bugün yapılan açıklama neticesinde Kore’de yapılan araştırmalar sonucunda internet kafelerde oynanan oyunlarda Overwatch, League of Legends’a oldukça yaklaşmış durumda. Overwatch’ın piyasada yer aldığı tarihten bu yana yapılan araştırmalarda Kore’dei internet kafelerde oyun oynayan oyuncuların tercihlerinde League of Legends %29.15 ile ilk sırada yer alıyor. İkinci sıraya ise Overwatch %23.79’luk bir yüzde ile yerleşmiş durumda.

Aradaki fark sadece %6. Ki League of Legends’ın 6 yıllık bir geçimişi olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Görülen o ki Overwatch’un popülaritesi günden güne artmaya devam ederse, ilerleyen dönemde League of Legends’ın sahip olduğu dünyanın en çok oynanan oyunu ünvanını kendisine geçirmesi mümkün olabilir. Peki sizin tercihiniz hangisi ?

overwatch1
Overwatch
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.