SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

Overwatch’un Yol Haritası Açıklandı!

overwatch

Blizzard’ın geliştirdiği MOBA ve FPS dinamiklerini birleştiren yapım Overwatch’un yapımcısı olan Jeff Kaplan, geliştirici günlüğü olarak oyun için izlenecek olan yol haritasını takipçilere duyurdu. Yapılan açıklamada, rekabetçi oyundan, yeni kahramanlara, oyun modlarından, iletişime kadar bir çok konuya değinildi. Yapılan açıklamalar şu şekilde;

2017 yılı içerisinde oyuna bir çok içerik gelecek. Bu süreç boyunca gelecek olan yamalar ile oyun içerikleri çeşitlenecek. Ancak bu süreç sonu içeriklerin gelmeye devam etmeyeceği anlamına gelmiyor.

Facebook ile yapılan anlaşma neticesinde oyunun yayıncılık  ve izleyici modu gibi geliştirmeleri yakın zamanda tamamlanacak.

Yapım ekibinin öncelikli olarak ilgilendiği bir diğer konu da oyunun rekabetçi modu. Oyunun beta süresi boyunca denenen mod, geri bildirimler sonrasında kapatılmıştı. Bu ay sonunda ya da Temmuz ayının başında rekabetçi mod daha optimize edilmiş ve yeni haliyle oyunculara sunulacak.

League of Legends’tan alışık olduğumuz PBE, Overwatch için de gelecek. Böylece oyuna gelecek olan yamalar, modlar, kahramanlar gibi içerikler ilk olarak burada denenecek. Rekabetçi bir ortama sahip olduğu için Overwatch’un böyle bir sisteme sahip olması gerekiyor.

Yeni haritalar, yeni oyun modları ve yeni kahramanlar üzerinde çalışmalar sürmekte. Kahramanlar konusunda oyuna gelmesi kesinlik kazananlar, geliştirilme aşaması devam edenler ve prototip olarak düşünülenler mevcut. Ancak her proje oyuna eklenmeyedebilir. Haritalar konusunda da kesinlik kazanan bir kaç harita mevcut. Ayrıca birden fazla harita üzerinde de çalışmalar devam etmekte. Oyundaki harita çeşitliliği artacak.

Özel oyun yani Custom Game modunda da geliştirilmeler yapılarak oyunculara sunulan seçenekler arttırılacak.

Oyundaki sosyal etkileşim özelliklerine de geliştirmeler yapılacak. Overwatch’un bir takım oyunu olduğu gerekçesi ile takımların birbirleriyle kurmaları gereken iletişim için kolaylıklar sağlanması gerektiği ve bu sebepten dolayı bazı geliştirmelerin yapılacağı belirtildi.

Jeff Kaplan
Jeff Kaplan
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.