SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

ESKİ OYUN HİZMETLERİ OYUNCUSUNDAN BÜYÜK İDDİA: ÖDÜL KRİZİ!

Okurlarımızın da bildiği üzere, Almanya‘da düzenlenen PUBG Global Invitational 2018’de ülkemizi temsil eden Oyun Hizmetleri E-Spor Kulübü ile ilgili birtakım iddialar ortaya çıktı. Takımdan ayrıldığını Twitter hesabı üzerinden duyuran oyuncu Mehmet “tmhMM” Yıldırım, turnuvalardan kazandıkları 22.000$ değerindeki ödülün kulüp sahibi Mehmet Şükrü Çeken tarafından oyunculara verilmediğini iddia etti.

İddiaya göre; kulüp sahibi Mehmet Şükrü Çeken, ödülün takımdaki dört oyuncu ve kulüp sahibi Mehmet Şükrü Çeken olmak üzere beşe bölünmesini istedi. Oyuncuların bunu kabul etmemesi üzerine kulüp sahibi, dört oyuncuya ödülün yarısı olan 11.000$ ve aylık 500 lira maaş teklif etti. Oyuncular bu teklifi kabul edemeyeceklerini ve ilk teklifin daha kabul edilebilir olduğunu söyleyince kulüp sahibi ve oyuncular arasında anlaşmazlık çıktı.

İddiaya göre çıkan bu anlaşmazlık üzerine, sözleşme gereği takımın kaptanının banka hesabına yatması gereken ödül, kulüp sahibinin banka hesabına aktarıldı ve oyuncularla paylaşılmadı.

Mehmet “tmhMM” Yıldırım, bu anlaşmazlığı aşağıdaki açıklama ile birlikte Twitter hesabında takipçilerine duyurdu.

 

Baturhan Yondemir
1989 yılından bu yana Prince of Persia oynuyorum.