SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

PlayStation 4, 13.5 Milyona Ulaştı!

Sony’de yüzler PS4 sayesinde gülüyor. Firmanın yaptığı son açıklamaya göre 2014’ün 3. çeyreğinde  3.3 milyon adet PS4 satışı yapılmış. Bununla birlikte PS4’ün şu ana kadar ulaştığı satış rakamı ise 13.5 milyon adet.

Konsolun satışa çıktığı ilk üç ay içinde 4.5 milyon adet sattı. Sonraki üç içerisinde de  5.7 milyon adet sattı. Üçünü üç aylık dönemde de 3.3 milyon adet satan PS4’ün yılın son çeyreğinde de muhtemel satış rakamları hesap edildiğinde 15 milyon adet barajını geçebileceği ön görülüyor.

Ancak PS4 ile gülen yüzler PS Vita ve PSP ile asılıyor. Geçen sene 800.000 adet satan bu konsollar bu sene 700.000’e ulaşmış durumda. Bunun PS Vita’nın yeteri kadar birinci parti oyunları içermemesinden kaynaklandığı düşünülüyor. Konsol oyunları satışlarında bu sene 106 milyon adet satıldı. Geçen 95 milyon adet olan oyunların da bu sene artış göstermesi Sony’nin oyunlar konusunda da önemli bir gelişme kaydettiğini gösteriyor.

ps4
PlayStation 4
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.