SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

PLAYSTATION 5 GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Özellikle exclusive oyunları ile birçok oyuncuya ulaşmayı başaran, 90 milyona yaklaşan satış rakamıyla rakiplerini kıskandıran PlayStation 4, sekizinci konsol jenerasyonunda yıldız olmayı başardı. Her ne kadar satış ivmesini arttırmaya devam etse de, bu neslin sonuna doğru geldiğimiz artık gün gibi ortada. PlayStation 4‘ten sonra Sony‘nin bir sonraki jenerasyonda nasıl bir yol izleyeceği merak edilirken, oyun dünyası analistlerinin değerlendirmesine göre, 2020’de yeni nesil konsollar piyasaya sürülecek. Hem PlayStation hem de Xbox kanadında yeni nesil hazırlıkları başladı.  

Niko Partners analistlerinden Daniel Ahmed‘e göre,  PlayStation 5 geliştirme kiti Sony’nin birinci parti stüdyolarına ulaştı ve  PlayStation 5 için oyun geliştirmeye başlandı bile.  Eğer oyun geliştirilebiliyorsa, PS5‘in az çok nasıl bir donanıma sahip olacağı çoktan belli olmuş diyebiliriz. Yeni nesil konsolunda 4K çözünürlüğü standart yapıp yapmayacağı merak edilen Sony‘nin, 1080p 60 FPS‘i standart bir hale getireceği tahmin ediliyor.

PlayStation 5, ne zaman çıkar bilinmez ama; önümüzdeki E3 konferansına katılmayacağını açıklayan Sony, muhtemelen sene sonunda düzenleyeceği PlayStation Experience etkinliğinde konsolunu gösterecek. Bu bilgiler ışığında 2020‘yi beklememiz gerekecek gibi gözüküyor.  Dokuzuncu nesilde bizi neler beklediği merak konusuyken,  Microsoft‘un iki farklı konsol ile yeni nesilde oyuncuların karşısına çıkacağı söylentileri dolaşıyor. Bu konsollardan birinini bulut tabanlı bir stream cihazı olacağı, diğer konsolun ise geleneksel konsol yapısında Xbox One‘ın yeni versiyonu olacağı söyleniyor. Japon konsol devi için, bu gibi söylentilere ulaşılamazken,  PlayStation‘ın PS NOW servisinin kapsama alanını genişlettiğini ve yeni nesilde geliştirilmiş bir PlayStation Network hizmeti sunacağı biliyoruz. Sony muhtemelen PS4 ile arkasına aldığı rüzgar sayesinde PS5 için de muazzam bir başlangıca imza atabilir.

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.